REGULAMIN
korzystania z Serwisu Internetowego
oraz warunki sprzedaży Produktów i świadczenia Usług dostępnych w Serwisie Internetowym
I. Definicje
Konsument – Użytkownik będący osobą fizyczną dokonującą za pośrednictwem Serwisu zakupu Materiału lub Usługi w zakresie niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową.
Produkt – oznacza zarówno Produkty Fizyczne, jak i Produkty Cyfrowe.
Produkt cyfrowy – wszelkie produkty stanowiące treść cyfrową w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, które są oferowane za pośrednictwem Serwisu przez Sprzedawcę, w tym m.in.: e-booki, audiobooki, videonagrania, itp.
Produkt fizyczny – rzeczy ruchome w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, które dostępne są do odpłatnego nabycia od Sprzedawcy za pośrednictwem Serwisu Internetowego, w tym książki drukowane, itp.
Przedsiębiorca na prawach konsumenta – osoba fizyczna prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, korzystająca z Serwisu i dokonująca ze Sprzedawcą czynności bezpośrednio związanej z jej działalnością gospodarczą, nieposiadającej jednak dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej.
Przedsiębiorca – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której przepisy szczególne przyznają zdolność prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, która korzysta z Serwisu.
Regulamin – niniejszy regulamin.
Serwis Internetowy – internetowy serwis, za pośrednictwem którego możliwy jest zakup różnego rodzaju Produktów i Usług, zwany też jako „Serwis”. Serwis dostępny jest pod adresem www.marlenaskiba.com.pl, a podmiotem odpowiedzialnym za obsługę procesu zakupowego jest Sprzedawca.
Sprzedawca – Maria-Magdalena Skiba prowadząca działalność gospodarczą pod firmą „Usługi Doradcze Maria-Magdalena Skiba” z siedzibą w Warszawie, ul. Cypryjska 6/19, 02-761 Warszawa, o numerze NIP: 664 1460419 i numerze REGON: 01569575, adres email: , zwana też jako „Marlena Skiba”.
Umowa – umowa dotycząca zakupu Produktów lub Usług, zawarta na odległość pomiędzy Użytkownikiem (w tym Konsumentem) a Sprzedawcą, w konsekwencji złożenia Zamówienia, potwierdzenia jego przyjęcia przez Sprzedawcę oraz zapłaty ceny. Do zawarcia Umowy dochodzi z chwilą zaksięgowania zapłaty ceny na rachunku bankowym Sprzedawcy.
Usługi – wszelkie usługi oferowane za pośrednictwem Serwisu przez Sprzedawcę, w tym m.in.: Spotkania bezpośrednie i zdalne, Rozmowy, prelekcje, wystąpienia bezpośrednie i zdalne, Konferencje bezpośrednie i zdalne, Webinary, Videorozmowy, Videokonferencje, szkolenia, warsztaty, itp. organizowane lub/i prowadzone przez Sprzedawcę na spotkaniach bezpośrednich lub poprzez dostęp on line.
Usługi Cyfrowe – usługi pozwalające na wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej; wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez konsumenta lub innych użytkowników tej usługi, lub inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej.
Użytkownik – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, dokonująca za pośrednictwem Serwisu zakupu Produktów lub Usług. Użytkownik musi posiadać miejsce zamieszkania lub adres siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Zamówienie – dyspozycja zakupu Produktów lub Usług złożona przez Użytkownika (w tym Konsumenta) Sprzedawcy za pośrednictwem Serwisu.
II. Postanowienia ogólne
Regulamin określa zasady i warunki korzystania z Serwisu Internetowego, warunki sprzedaży Produktów oraz świadczenia Usług dostępnych za pośrednictwem Serwisu.
Sprzedawcą Produktów, dostawcą Usług, właścicielem i administratorem Serwisu Internetowego oraz administratorem danych osobowych jest Sprzedawca.
Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Serwisu i udostępniany jest nieodpłatnie także przed zawarciem umowy. Na żądanie Użytkownika Regulamin udostępniony może też być w taki sposób, który umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści Regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się Użytkownik (na przykład za pomocą wiadomości email).
III. Zasady korzystania z Serwisu oraz składania Zamówień w zakresie Produktów i Usług
Każda osoba mająca dostęp do sieci Internet może przeglądać zawartość Serwisu oraz składać Zamówienia na oferowane tam Produkty i Usługi.
Do korzystania z Serwisu oraz składania Zamówień przez Użytkownika (w tym Konsumenta) wymagane są: dostęp do Internetu, standardowe urządzenia oraz oprogramowanie pozwalające na przeglądanie stron WWW, a także posiadanie aktualnej i czynnej skrzynki pocztowej email. Do prawidłowego korzystania z zakupionych Produktów lub Usług konieczne jest dodatkowo posiadanie przez Użytkownika standardowego programu operacyjnego, programu Adobe Acrobat Reader oraz pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office lub jego odpowiednika (Libre Office, Open Office).
W przypadku gdy Użytkownik nie jest w stanie uruchomić linku lub pliku obejmującego zakupiony Produkt lub Usługę, powinien niezwłocznie skontaktować się ze Sprzedawcą na jego adres email.
Do korzystania z Serwisu oraz składania Zamówień przez Użytkownika (w tym Konsumenta) nie jest konieczne posiadanie specjalnego imiennego konta, innego niż adres email Użytkownika, o którym mowa powyżej.
Zakazane jest dostarczanie przez Użytkownika treści o charakterze bezprawnym.
Z chwilą złożenia Zamówienia Użytkownik oświadcza, że przyjmuje do wiadomości i w pełni akceptuje warunki niniejszego Regulaminu oraz zobowiązuje się do ich przestrzegania. Jeżeli Użytkownik nie zgadza się z postanowieniami Regulaminu, nie może składać Zamówień ani dokonywać zakupu Produktów ani Usług Sprzedawcy.
Użytkownicy mogą korzystać z Produktów oraz Usług tylko działając zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy świadczenia Usług oraz/lub likwidacji Zamówienia w przypadku złamania prawa lub postanowień niniejszego Regulaminu przez niebędącego Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta Użytkownika.
IV. Składanie i realizacja Zamówień
Użytkownik (w tym Konsument i Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta) składa Zamówienie odnośnie zakupu wybranego Produktu lub Usług (jednego lub więcej niż jednego) za pośrednictwem Serwisu albo w drodze przesłania wiadomości elektronicznej o odpowiedniej treści na adres email Sprzedawcy.
Ceny Produktów i Usług podawane są na Serwisie w kwotach netto i brutto. Kwoty brutto zawierają podatek VAT.
Po dokonaniu wyboru Produktu lub Usługi na Stronie Serwisu, Użytkownik powinien kliknąć w odpowiedni przycisk inicjujący proces składania Zamówienia, w wyniku czego zostanie przekierowany na stronę Zamówienia.
Na stronie Zamówienia, Użytkownik powinien wypełnić formularz Zamówienia, a następnie przejść do procedury płatności poprzez kliknięcie w przycisk „Płacę”.
Płatność za Zamówienie realizowana jest:
za pomocą serwisu PayU, którego właścicielem i operatorem jest PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 186, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399 lub
poprzez wykonanie przelewu tradycyjnego na nr konta bankowego Sprzedawcy, wskazanego przy okazji mailowego potwierdzenia przez Sprzedawcę otrzymania Zamówienia.
Otrzymanie każdego Zamówienia potwierdzane jest przez Sprzedawcę za pomocą wiadomości email przesyłanej na adres poczty elektronicznej podany przez Użytkownika.
Zapłata ceny tytułem zakupu Produktu lub Usługi dokonywana może być poprzez następujące metody płatności:
w przypadku Zamówień składanych za pośrednictwem Serwisu – dostępnymi w Serwisie kanałami płatności obsługiwanymi przez PayU lub płacąc bezpośrednio na rachunek bankowy Sprzedawcy tradycyjnym przelewem bankowym,
w przypadku Zamówień składanych w drodze przesłania odpowiedniej treści wiadomości elektronicznej na adres email Sprzedawcy – przelewem tradycyjnym na numer konta bankowego Sprzedawcy, wskazanego przy okazji mailowego potwierdzenia przez Sprzedawcę otrzymania Zamówienia.
Dniem zapłaty ceny tytułem zakupu Produktu lub Usługi jest dzień uznania rachunku bankowego Sprzedawcy pełną kwotą ceny tytułem zakupu danego Produktu lub Usługi.
Po zapłaceniu i zaksięgowaniu na rachunku bankowym Sprzedawcy ceny tytułem zakupu wybranego przez Użytkownika (w tym Konsumenta i Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta) Produktu lub Usługi dochodzi do zawarcia Umowy ze Sprzedawcą, na potwierdzenie czego Użytkownik (w tym Konsument i Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta) otrzymuje od Sprzedawcy wiadomość email przesłaną na podany przez Użytkownika adres poczty elektronicznej, która dodatkowo zawiera:
w przypadku zakupu Produktów Cyfrowych – link z dostępem do wybranego Produktu, przy czym Produkty Cyfrowe udostępniane są w ciągu 48 h od zaksięgowania ceny na rachunku bankowym Sprzedawcy;
w przypadku zakupu Usługi świadczonej on line (np. webinary, wideokonferencje, wideorozmowy itp. wydarzenia on line) – potwierdzenie zapewnienia miejsca w takim wydarzeniu oraz link do wydarzenia ze wskazaniem sposobu i terminu logowania, przy czym link do wydarzenia przesyłany jest najpóźniej 24 h przed rozpoczęciem wydarzenia;
w przypadku zakupu Usługi świadczonej w formie spotkania – potwierdzenie zapewnienia miejsca w takim wydarzeniu oraz adres, miejsce i termin tego wydarzenia.
Podstawowym sposobem dostawy Produktu jest:
w przypadku Produktów Fizycznych – przesłanie na wskazany w zamówieniu adres, za pomocą jednej z opcji dostawy dostępnych w Serwisie podczas składania zamówienia. Sprzedawca realizuje wysyłkę zakupionych Produktów Fizycznych pod adresy znajdujące się wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Koszty wysyłki Produktu Fizycznego pokrywa Użytkownik. Wysyłka Produktu Fizycznego następuje w ciągu 7 (siedmiu) dni roboczych od dnia zaksięgowania płatności za Produkt Fizyczny na rachunku bankowym Sprzedawcy. Jeżeli Produkt Fizyczny jest dostarczany przez kuriera lub pracownika poczty, Użytkownik powinien sprawdzić Produkt Fizyczny w ich obecności. Jeśli opakowanie Produktu Fizycznego zostało uszkodzone podczas dostawy, Użytkownik powinien spisać protokół uszkodzenia i skontaktować się ze Sprzedawcą;
w przypadku zakupu Produktów Cyfrowych – przesłanie na wskazany w zamówieniu adres e-mail Użytkownika link dostępu do zakupionego Produktu;
w przypadku zakupu Usługi świadczonej on line (np. webinary, wideokonferencje, wideorozmowy itp. wydarzenia on line) – udostępnienie jej drogą teletransmisji poprzez łącze internetowe, poprzez wysłanie linku dostępu do wydarzenia na wskazany w zamówieniu adres e-mail;
zamówieniu adres e-mail potwierdzenia zapewnienia miejsca na spotkaniu z podaniem adresu, miejsca i terminu spotkania.
W przypadku zakupu Produktów Cyfrowych będą one dostępne pod wysłanym linkiem przez okres wskazany na stronie Serwisu przy opisie danego Produktu Cyfrowego.
Sprzedawca każdorazowo wystawia faktury VAT:
a. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej zobowiązane są podać dane do wystawienia faktury, czyli imię, nazwisko i adres.
b. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą niezbędne jest podanie numeru NIP oraz danych Użytkownika do faktury zgodnie z odpowiednim formularzem (nazwa firmy oraz siedziba i adres).
Składając Zamówienie Użytkownik wyraża zgodę na wystawienie oraz doręczenie faktury drogą elektroniczną, w postaci pliku PDF, bez konieczności składania swojego podpisu.
Sprzedawca ma prawo udostępniać kody rabatowe oraz oferować upusty nawet do stu procent ceny zamówienia. Wysokość rabatu lub upustu jest uzależniona od indywidualnej decyzji Sprzedawcy i może być różna dla poszczególnych zamówień. Kody rabatowe oraz upusty mogą być ograniczone czasowo lub ilościowo. Użytkownik ma prawo do korzystania z jednego kodu rabatowego lub upustu na jedno zamówienie, chyba że odrębny regulamin dotyczący upustów lub rabatów stanowi inaczej.
V. Zasady korzystania z Serwisu i z zakupionych Produktów i Usług
Wszelkie Produkty i Usługi dostępne za pośrednictwem Serwisu lub zakupione u Sprzedawcy, jak również logotypy, projekty i materiały graficzne, wizualne, audialne lub audiowizualne (w tym filmy) oraz kody źródłowe, które spełniają cechy utworów lub są prawami pokrewnymi podlegają ochronie przewidzianej w Ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późniejszymi zmianami), stanowiąc jednocześnie własność intelektualną ich twórców lub podmiotów uprawnionych i korzystając z ochrony na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Dostęp do Serwisu Internetowego oraz Produktów lub Usług na podstawie mniejszego Regulaminu nie stanowi przeniesienia ani licencji do korzystania z takich praw.
Zakupione Produkty mogą być trwale oznakowane jako pochodzące od Użytkownika, który dokonał ich zakupu od Sprzedawcy lub otrzymał bezpłatny Produkt. Tego rodzaju oznaczenia Produktu nie ujawniają danych osobowych Użytkownika, a służą wyłącznie do identyfikacji pochodzenia Produktu w przypadku naruszenia zasad korzystania z Produktu określonych w niniejszym Regulaminie oraz w powszechnie obowiązujących przepisach prawa. Każdy Użytkownik nabywający Produkt wyraża zgodę na takie jego oznaczenie i zobowiązuje się nie podejmować żadnych działań w celu zmiany lub pozbawienia danego Produktu tego rodzaju oznaczenia.
Użytkownik może korzystać z zakupionych Produktów oraz Usług tylko na własny użytek i zgodnie z ich przeznaczeniem, tj.:
w przypadku zakupu Produktów Cyfrowych – odtwarzać je/ korzystać z nich w formie udostępnionej w ramach Serwisu w celu zapoznania się z ich treścią;
w przypadku Usług – osobiście brać udział w wydarzeniach i/lub spotkaniach, które zostały przez Użytkownika zakupione od Sprzedawcy.
W przypadku jeśli w sytuacji wyjątkowej Użytkownik nie będzie mógł osobiście skorzystać z Usługi, jaką jest spotkanie (na żywo, nie w formie on-line), Użytkownik może wskazać, kto w Jego zastępstwie weźmie udział w takim spotkaniu. W takim przypadku Użytkownik w uzgodnieniu z tą osobą zobowiązany jest dostarczyć na adres email Sprzedawcy skan pisemnego oświadczenia tej osoby, podając jej imię, nazwisko, stanowisko, adres e-mail i numer telefonu wraz z oświadczeniem, iż osoba ta zapoznała się ze wszystkimi odpowiednimi zgodami i Regulaminem. Zgody i Regulamin należy pobrać ze strony internetowej Serwisu, wydrukować i opatrzyć własnoręcznym podpisem i oświadczeniem tej osoby.
Użytkownik nie ma prawa do powielania, kopiowania i wykorzystywania Produktu (w całości lub we fragmentach ani jako opracowanie) w jakimkolwiek innym celu niż wskazany w niniejszym Regulaminie bez uzyskania uprzedniej pisemnej zgody Sprzedawcy. Zabronione jest zmienianie struktury elektronicznej Produktu Cyfrowego lub innego rodzaju modyfikacje (np. usuwanie zabezpieczeń lub oznaczeń). Niedozwolone jest również dystrybuowanie Produktu ani jego kopii bądź egzemplarzy, udostępnianie lub odtwarzanie publiczne.
Sprzedawca zastrzega, iż w przypadku naruszenia jego praw będzie korzystał z dostępnych mocą przepisów powszechnie obowiązującego prawa roszczeń, które dochodzone mogą być przed sądem lub innymi powołanymi w tym celu organami.
Sprzedawca umożliwia Użytkownikom za pośrednictwem Serwisu opcję dostarczania treści cyfrowych, za które Użytkownik nie wnosi jakiejkolwiek opłaty pieniężnej, a jedynie dostarcza Sprzedawcy swoje dane osobowe oraz wyraża zgodę na przesyłanie mu newslettera. Do zawarcia umowy w taki sposób niezbędne jest wypełnienie formularza zapisu na newsletter.
Podanie danych osobowych przez Użytkownika w formularzu newslettera jest warunkiem dostarczania treści newsletterowych. W razie chęci uzyskania przez Użytkownika takich treści bez konieczności zapisu do newslettera, Użytkownik powinien skontaktować się bezpośrednio ze Sprzedawcą w celu ustalenia szczegółów takiego udostępnienia.
Użytkownik może odstąpić od umowy o dostarczanie treści newsletterowych bez podania przyczyny. Do odstąpienia niezbędne jest złożenie Usługodawcy stosownego oświadczenia przez Użytkownika. Oświadczenie to może zostać złożone poprzez kliknięcie w link umożliwiający rezygnację z otrzymywania newslettera, przesyłany wraz z newsletterem, lub poprzez wysłanie maila z prośbą o zaprzestanie wysyłania newslettera.
VI. Reklamacje
Sprzedawca ma obowiązek dostarczyć Produkty i Usługi wolne od wad.
Wszelkie informacje o zakłóceniach w funkcjonowaniu Serwisu, uwagi i propozycje jego dotyczące, skargi i reklamacje należy kierować drogą elektroniczną na adres mailowy Sprzedawcy.
W przypadku, gdy zakupiony Produkt okaże się wadliwy, w szczególności, gdy Produkt Cyfrowy nie uruchamia się, jest niepełny lub niezgodny z opisem zamieszczonym na stronie Serwisu, Użytkownik może wystąpić do Sprzedawcy z reklamacją, zawiadamiając go niezwłocznie poprzez wysłanie wiadomości na adres email Sprzedawcy.
Sprzedawca rozpatruje reklamacje Użytkownika odnośnie zakupionego Produktu w terminie 14 dni od otrzymania reklamacji. O rozstrzygnięciu zgłoszonej reklamacji Sprzedawca poinformuje Użytkownika za pomocą wiadomości e-mail przesłanej na adres wskazany przez Użytkownika w trakcie rejestracji.
W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji Sprzedawca udostępni Użytkownikowi Produkt pozbawiony wad lub dokona zwrotu środków pieniężnych wpłaconych tytułem ceny za reklamowany Produkt w formie przelewu na wskazany przez Użytkownika rachunek bankowy, w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania informacji o pozytywnie rozpatrzonej reklamacji.
Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji przez Sprzedawcę, Użytkownik zobowiązuje się niezwłocznie usunąć wszystkie posiadane kopie Produktu Cyfrowego, którego reklamacja dotyczy.
Obostrzenia co do sposobu składania i rozpatrywania reklamacji z powyższych punktów 2-6 nie dotyczą Konsumentów oraz Konsumentów na Prawach Konsumenta.
Reklamacja powinna zawierać dane umożliwiające identyfikację Użytkownika oraz zakupionego Produktu, przedmiot reklamacji wraz z opisem zastrzeżeń, oraz żądania związane z reklamacją. W przypadku otrzymania niekompletnej reklamacji, Sprzedawca wezwie Użytkownika do jej uzupełnienia.
Reklamacje będą rozpoznawane w terminie 14 dni od dnia otrzymania reklamacji i w tym terminie Użytkownik otrzyma odpowiedź na złożoną przez niego reklamację. O rozstrzygnięciu zgłoszonej reklamacji Sprzedawca poinformuje Użytkownika za pomocą wiadomości e-mail przesłanej na adres wskazany przez Użytkownika w trakcie rejestracji.
Na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi za Produkty wobec Klienta niebędącego konsumentem zostaje wyłączona.
VII. Zwrot i prawo odstąpienia
Użytkownik ma prawo do odstąpienia od Umowy z pełnym prawem zwrotu uiszczonej ceny jedynie w sytuacjach, o których mowa w przepisach powszechnie obowiązującego prawa (w szczególności, gdy jest Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta) oraz w niniejszym Regulaminie.
Cena uiszczona przez Użytkownika tytułem zapłaty za Produkt lub Usługę nie podlega zwrotowi, z wyjątkiem przypadków opisanych w niniejszym Regulaminie.
Niezależnie od postanowień zawartych w Pkt V.4. niniejszego Regulaminu, jeżeli Użytkownik zechce zrezygnować z zakupionej Usługi powinien zwrócić się z odpowiednią wiadomością na adres e-mail Sprzedawcy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku Użytkownika o zwrot ceny uiszczonej tytułem niewykorzystanej jeszcze Usługi, Sprzedawca dokona jej zwrotu, pomniejszonej o opłatę manipulacyjną w wysokości 10% wartości (brutto) ceny uiszczonej za Usługę.
Z zastrzeżeniem pkt 5 i pkt 6 poniżej, Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta, który zawarł ze Sprzedawcą Umowę na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów (za wyjątkiem kosztów, do których odsyła art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Aby skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od Umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład wiadomość wysłana na adres email Sprzedawcy). Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczy, aby Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od Umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
W przypadku zakupu Produktów Cyfrowych – za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta lub Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta wyrażoną w Zamówieniu, której wyrażenie spowoduje utratę prawa odstąpienia od Umowy jeżeli Sprzedawca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta lub Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości – Sprzedawca może spełnić swoje świadczenie oraz dostarczyć Produkt Cyfrowy przed upływem ustawowego terminu do odstąpienia od Umowy. W takiej sytuacji, Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta traci prawo do odstąpienia od Umowy zawartej ze Sprzedawcą.
W przypadku zakupu Usług – za wyraźną zgodą Konsumenta lub Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta wyrażoną w Zamówieniu, której wyrażenie spowoduje utratę prawa odstąpienia od Umowy – Sprzedawca może spełnić swoje świadczenie oraz wykonać na rzecz Konsumenta Usługę przed upływem ustawowego terminu do odstąpienia od Umowy. W takiej sytuacji, gdy Użytkownik wyraził zgodę na wykonanie Umowy i wykonanie przez Sprzedawcę wybranej przez Użytkownika Usługi przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta traci prawo do odstąpienia od Umowy zawartej ze Sprzedawcą.
W wypadku skutecznego wykonania przez Użytkownika prawa odstąpienia Sprzedający natychmiast blokuje Użytkownikowi możliwość dostępu do Produktu i/lub Usługi.
Jednocześnie w wypadku skutecznego wykonania przez Użytkownika prawa odstąpienia Sprzedawca niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia doręczenia oświadczenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta o odstąpieniu, dokona zwrotu środków pieniężnych wpłaconych tytułem ceny w formie przelewu na wskazany przez Użytkownika rachunek bankowy.
W przypadku Użytkownika będącego Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta Sprzedawca dokona zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami.
W przypadku gdy wartość zwracanego Produktu uległa pomniejszeniu na skutek korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania, wartość zwracanej należności ulegnie proporcjonalnemu pomniejszeniu.
VIII. Wyłączenie odpowiedzialności
W ramach Umowy zawartej zgodnie z niniejszym Regulaminem Sprzedawca dostarcza Użytkownikowi Produkty Fizyczne, treści cyfrowe zawarte w Produktach Cyfrowych oraz świadczy zakupione Usługi. Jednakże w najszerzej dopuszczalnym przez prawo zakresie i z uwzględnieniem regulacji odnoszących się do Konsumentów lub Przedsiębiorców na Prawach Konsumenta, Sprzedawca nie ponosi wobec Użytkownika odpowiedzialności za straty i szkody poniesione przez Użytkownika w związku z korzystaniem z Serwisu, ze stosowaniem się do informacji prezentowanych w Serwisie lub zawartych w Produktach i/lub Usługach w jakichkolwiek okolicznościach, jak również za skutki podjętych na tej podstawie decyzji.
Sprzedawca – o ile wadliwe działanie jest spowodowane okolicznościami niezależnymi od Sprzedawcy i którym nie sposób było zapobiec mimo dochowania należytej staranności, w najszerzej dopuszczalnym przez prawo zakresie i z uwzględnieniem regulacji odnoszących się do Konsumentów Przedsiębiorców na Prawach Konsumenta – nie odpowiada za szkody spowodowane wadliwym działaniem systemu transmisji, w tym awariami sprzętu, opóźnieniami i zakłóceniami przesyłu informacji, ingerencją osób trzecich lub działaniem siły wyższej.
Sprzedawca zastrzega sobie – po uprzednim uprzedzeniu Użytkownika będącego Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta w najszerzej dopuszczalnym przez prawo zakresie i z uwzględnieniem regulacji odnoszących się do Konsumentów – prawo do czasowego ograniczenia dostępu do Serwisu (całościowego lub częściowego), w celu jego ulepszenia, konserwacji lub jeśli wymagają tego względy bezpieczeństwa lub inne, niezależne od Sprzedawcy.
IX. Ochrona danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Sprzedawca, tj. Maria-Magdalena Skiba prowadząca działalność gospodarczą pod firmą „Usługi Doradcze Maria-Magdalena Skiba” z siedzibą w Warszawie, ul. Cypryjska 6/19, 02-761 Warszawa, o numerze NIP: 6641460419 i numerze REGON: 01569575 zwana też jako „Marlena Skiba”, adres email: .
Przy składaniu zamówienia Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Sprzedawcę swoich danych osobowych. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest dobrowolne, przy czym brak zgody na przetwarzanie danych osobowych przez administratora danych może uniemożliwić dokonywanie przez Użytkownika zakupu Produktu lub Usługi.
Użytkownik ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
Sprzedawca przetwarza dane osobowe Użytkownika w celu zawarcia z Użytkownikiem umowy (podstawą prawną przetwarzania jest w takim przypadku art. 6 ust. 1 lit b RODO) oraz w przypadku wyrażenia przez Użytkownika odrębnej zgody, również w celach marketingowych (podstawą prawną przetwarzania jest w takim przypadku art. 6 ust. 1 lit a, f RODO).
Sprzedawca wskazuje, że dane osobowe przetwarzane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności z RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i przewidzianymi w nich zasadami przetwarzania danych osobowych oraz zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1000) i ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
W przypadkach i na zasadach określonych przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa Użytkownik ma prawo żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania swoich danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem prawa albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, a także ma prawo wniesienia żądania zaprzestania przetwarzania jego danych osobowych i ich usunięcia.
Dane Użytkownika mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości.
X. Postanowienia końcowe
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminu, a zmiany wchodzą w życie z dniem ich opublikowania w Serwisie. Do Umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie zawarcia przez Użytkownika Umowy ze Sprzedawcą.
W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie znajdują powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.
Sądem właściwym do rozstrzygania sporów pomiędzy Sprzedawcą a Użytkownikiem będzie sąd miejscowo właściwy dla siedziby Sprzedawcy. Sądem właściwym dla sporów pomiędzy Sprzedawcą a Konsumentem będzie sąd właściwy według zasad powszechnie obowiązującego prawa.
Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies w Serwisie Internetowym stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu, stanowiący jego integralną część.
Postanowienia dotyczące wykorzystania wizerunku, głosu oraz wypowiedzi Użytkowników podczas świadczenia Usług polegających na spotkaniach lub wydarzeniach, w których oprócz Sprzedawcy i Użytkownika jednocześnie biorą udział jeszcze inne osoby w charakterze Użytkowników stanowią Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu, stanowiący jego integralną część.
Użytkownik będący Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się w siedzibach lub na stronach internetowych podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozpatrywania sporów – w szczególności pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php
Konsument oraz Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta ma również prawo skorzystać z platformy internetowego rozwiązywania sporów (ODR) zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006.2004 i dyrektywy 2009/22/WE. Poniżej znajduje się link do platformy ODR: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=PL