Nie ma takiego wyrazu?
Już jest, bo wymyśliłam go dawno temu i wspaniale działa.
Kiedy najbardziej?
Gdy masz nadmiar obowiązków – zawsze możesz się nimi podzielić z innymi:
👌 kolegów poprosić
👌 a podwładnym zdelegować.
Właśnie – jesteś szefem/szefową i otrzymujesz nowe wytyczne, nowe zakresy obowiązków, kolejne zadania do wykonania.
Jaka jest pierwsza myśl ❓
Nie dam rady ☹
Ale halo, uwaga: Nie jesteś sam/a. Zatem nie musisz sam/a dawać radę 💪.
Masz przecież podwładnych zatem – zdeleguj to.
Jesteś szefową /przełożonym, więc Twoim głównym zadaniem jest zarządzanie obszarem, który Ci podlega, prawda?
Jeśli więc umiesz zarządzać, jeśli przychodzi Ci to z łatwością, równie sprawnie przyjdzie Ci zdelegowanie zadań, obowiązków, odpowiedzialności.
– napisz do mnie. Jestem do Twojej dyspozycji. Przyspieszę Twój proces uczenia się, przyswajania wiedzy, zwiększania kompetencji i zwiększania pewności siebie – Twojej pewności siebie ❗ 👌
A tak na marginesie, po napisaniu powyższego sprawdziłam w Wielkim Słowniku Języka Polskiego PAN wsjp.pl, że wyraz „Zdeleguj” jednak istnieje. Jakie jego jego znaczenie? "Zdelegować: przekazać komuś o niższej pozycji swoje uprawnienia lub obowiązki”.
Czemu zatem napisałam, że wyraz ten nie istnieje? Ponieważ jak wiecie, skończyłam pisać moją najnowszą książkę, która na rynku będzie wkrótce – i przekazałam ją komuś, aby dokonał sprawdzenia interpunkcji i osoba ta skreśliła mi wyraz „zdeleguj” pisząc „deleguj”, co całkowicie zmieniłoby znaczenie zdania, gdybym na tę korektę się zgodziła.
I osoba ta powiedziała mi, że wyraz ten nie istnieje, a ja niestety uwierzyłam jej. Ale uzasadniłam pozostawienie go w książce mówiąc „w takim razie jest to neologizm, który sama wymyśliłam i go zostawiam, gdyż u mnie on już od dawna istnieje i świetnie działa".
Ponieważ sama używam i przekazuję tę wiedzę wielu menedżerom, którzy „zdeleguj” zaczynają wykorzystywać skutecznie.
I widzicie, uwierzyłam osobie, że wyrazu takiego nie ma. A teraz nagle, tuż przed publikacją wpisu sprawdziłam - i okazuje się, że ktoś już wcześniej go wymyślił, bo był po prostu bardzo potrzebny 😊.
Skutecznego zatem wykorzystywania wyrazu „zdeleguj” Wam życzę, a jeśli jesteście w drodze do skutecznego wykorzystywania go – pamiętajcie – ja jestem, jestem do Waszej dyspozycji, bądźmy w kontakcie 😊
Interesuje się wątek jakim jes zarządzanie? Chcesz pogłębić ten temat? Zajrzyj na moim blogu do zakładki 👉 Rozwój Biznesu i siebie.
Tam kilkadziesiąt filmów i artykuły, przekazujące rekomendacje bazujące na codziennym doświadczeniu. W każdym z filmów dzielę się przykładami z codziennego życia firm, problemów, które pomagam im rozwiązywać i efektywności, którą pomagam im uzyskiwać. Poruszany wątki to: zarządzanie, skuteczne delogowanie, rentowność, efektywność, skuteczność, kompetencje, zwiększanie kompetencji, lider, menedżer, właściciel, szef. Krótko mówiąc: jak być efektywnym pracownikiem na każdym szczeblu decyzyjnym. Jak osiągać suksecy i umieć się z nich cieszyć. Ale też - jak pilnować siebie, jak nie dać sobie wchodzić na głowę.
Czytaj, oglądaj, komentuj 👉 Rozwój Biznesu i siebie.
10% rabatu - na kurs on-line "Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach?" Zakładka - Sklep
W miejsce Kod rabatowy - wpisz "10%"